Enerjik, oldukça cazibeli ve etkileyici olan koç erkeği, sabırsızdır, sinirlidir, hiddetli ve dediğim dediktir. Lider ruhludur. Her söylediğinin arkasındadır. Yalan söylenilmesinden hoşlanmaz ve yalan söyleyenleri etrafından uzaklaştırır. Romantiktirler ve hayatı dolu yaşamayı severler..

Tutkulu bir aşıktır. Sevdiği kadını aşırı derecede sahiplenir ve çok kıskançtır. Koç erkeği evlilikte iyi olmakla birlikte, flört döneminde göz çapkınlığını ve ufak kaçamakları sever. VAncak gerçekten aşık olursa ve üstüne bir de baba olduktan sonra diğer kadınlara ilgisini keser ve sadık bir baba olur. Mükemmel kadın ister. Güzel, bakımlı ve akıllı kadınları sever.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Sağlığına çok dikkat eder. Kişisel bakımına çok önem verir ve kendini beğenmiştir.

İşi her zaman önce gelmektedir. İşinde başarısız olduğu takdirde bir Koç burcu erkeğinin mutlu olması ve mutlu etmesi imkânsızdır. Bir özelliği de emir almakta güçlük çekmesidir. En iyi niyetli, en tahammüllü, en yumuşak ve en zarif patron bile Koç elemanla büyük zorluklar yaşayabilir. Dolayısıyla unutmayın: Bir Koç'u eleştirirken kesinlikle çok dikkatli olmalı, bunu en dolaylı ve en nazik biçimde yapmalısınız. Aynı şekilde Koç erkeğinin (ve tabii yakınlarının) hayatını cehenneme çeviren bir şey de o erkeğin işsiz kalmasıdır. O zaman hiç görmediğiniz kadar hiddetli ve kırıcı olabilir bu erkek. Bir de ondan tutumlu olmasını istemek çok zordur, çünkü Koç erkeği paranın hayatın güzelliklerini tatmak için icat edildiğine inanır ve elinde para tutmayı hiç beceremez. Bu erkeğin olumlu yönleri de var elbette. örneğin hayal gücü sınırsız gibidir Koç erkeğinin. Ayrıca sezgileri çok kuvvetlidir. Bir insanın güvenilir olup olmadığını bir bakışta anlayabilir. Sezgileriyle ilerleyerek başkalarının hiç keşfetmediği iş alanlarını da keşfedebilir. Bu yüzden başlangıçta hiç parası olmasa bile zamanla bu erkek zengin olmanın yolunu bulacaktır. Tabii yanında kendisine destek olacak güvenilir ve sağduyulu bir eş varsa. Çünkü dedik ya, Koç erkeği para harcamaya bayılır.

Cinsellik

Koç erkeği için cinsellik her zaman ön plandadır. Cinsellikte sınır tanımaz. Ten uyumu onun için çok önemlidir ve bu uyumda partnerine de sahip çıkar, partnerini mutlu etmeden bırakmaz. Temizlik ve hijyene çok önem verir. İpucu: Parfüm ve güzel kokulara bayılır...